Úvod | Deník | Fotogalerie | Videa | Koňské minimum | Studovna | Odkazy |

 

<-- číst deník od začátku (červen 2005)
Vika najdeš i tady ->
Konicci.cz

2011

19. 11. so
Přijela zubařka Gabriela Šedivcová, dala Vikimu půl "uspávací" pasty a speciálními rašplemi ručně, krásně, rychle a šikovně upravila zuby a odstranila zubní kámen, kterého bylo jak v kamenolomu. Pasta na Vikinga zapůsobila velmi účinně, tak Viking spinkal jak miminko (ve stoje) a když šel zpět na pastvinu motal nožičkama jak opilý :)
Ferda má v papulce hitparádu, jak řekla Gabča - na zubech bylo hodně práce a stejně nešlo udělat všechno najednou, protože by to byl moc velký zásah. V květnu čeká Ferdu pokračování. Dnes to Ferda zvládl bez pasty - úplně na živo :)

14. 11. po
Kamarádka Hanka jela pro krmení, tak vzala něco i pro nás - extrudované lněné semínko a ostropestřecové semínko, které musím před každým krmením pomlet. Občas klukům přidám i panáka slunečnicového oleje. Stále jim obídky chutnají, tak snad uvidím výsledky :)

10. 11. čt
Od kamarádky Aničky dorazil pytel řepných řízků a hned jsem namočila první várku. Ferda je zvyklý dostávat "kyblíček" a i Vikingovi chci do něčeho míchat vitamíny, tak jsem se nakonec, po řádném zvážení a prvotní nechuti se s krmením pro koně babrat, rozhodla pro řízky. Oběma klukům moc chutnají a kyblíčky odnáším z pastvy čisté jako nové :)

5. 11. so
Shodou náhod se u nás objevil poníček FERDA. Je to starší shetland (asi sedmnáctiletý) - moc hodný a šikovný bobísek. Jeho majitelem je osmdesátiletý pán, který ho měl deset let o samotě na zahradě. Zhruba před týdnem se Ferda vydal na procházku k autobusové zastávce v naší vesnici a já jsem zrovna jela kolem autem. Šla jsem na majitele zazvonit, ať si Ferdu uklidí, aby se mu něco nestalo. A slovo dalo slovo a mám Ferdu u sebe na pastvině (formou bezplatného pronájmu).

1. 11. út
Koupila jsem Vikimu na přilepšenou před zimou GelaPony VitaMín. Jelikož nedostává jádro, budu mu to míchat asi do strouhanky :)

13. 6. pondělí
Naočkován.


<--- jdi na deník roku 2010

<--- jdi na deník roku 2009

<--- jdi na deník roku 2008

<--- jdi na deník roku 2007

<--- jdi na deník roku 2006

<--- jdi na deník roku 2005